Vozol Puff Sitemizi ChatGPT ile Oluşturduk

Vozol Puff Sitemizi ChatGPT ile Oluşturduk

Vozol Puff sitemizi ChatGPT ile oluşturduk. Renk seçimi için ayrıca teşekkür ederiz. OpenAI şirketi tarafından geliştirilen yapay zeka tabanlı dil modeli olan ve dünya çapında büyük ses getiren ChatGPT bizi kendisine hayran bıraktırmayı başardı.

Vozol.Net.Tr olarak yayın hayatına 2023 Nisan ayı itibari ile başlayan 7 yıllık PodTurkey ekibi için bu süreci bu Vozol Puff alışveriş sitesinde de sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz.

Vozol Sitesi Olarak ChatGPT’ye Basitçe Ne Sorduk Ne Söyledi?

İşte Sorumuz: Bir Vozol Puff sitemizde kullanılmak üzere iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için footer background rengi ne olmalı?

İşte Cevabı:

“Footer (altbilgi) tasarımı bir web sitesinde önemli bir yer tutar ve iyi bir kullanıcı deneyimi için birçok faktöre dikkat edilmesi gerekir. Footer background rengi de bu faktörlerden biridir.

Footer background rengi, web sitesinin genel renk paletine uygun olmalıdır. Aynı zamanda, kullanıcının gözünü yormayacak ve okunabilirliği etkilemeyecek bir renk seçilmelidir.

Beyaz veya açık gri gibi nötr renkler genellikle iyi bir seçimdir, çünkü altbilgiyi ön plana çıkarmadan web sitesinin ana içeriğine odaklanılmasına izin verirler. Bununla birlikte, web sitesinin tasarımına bağlı olarak farklı bir renk de tercih edilebilir.

Kullanılacak renk, web sitesinin marka rengiyle de uyumlu olmalıdır. Footer’da kullanılan renk, markanın ana renkleriyle uyumluysa, kullanıcılar web sitesinde tutarlı bir görünüm görecektir.

Son olarak, footer background rengi, web sitesindeki diğer tasarım unsurlarıyla da uyumlu olmalıdır. Bu, web sitesinin bütünlüğünü koruyacak ve kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirecektir.”

Renk Önerisi için ise:

Tabii, footer background rengi seçimi web sitesinin genel tasarımı ve renk paletine bağlı olarak değişebilir, ancak sizin için birkaç öneri sunabilirim:

  1. Açık gri: #f5f5f5
  2. Beyaz: #ffffff
  3. Koyu gri: #333333
  4. Hafif mavi: #f2f9fc
  5. Turuncu: #ff5722

Bu renklerden birini seçerek, web sitenizin tasarımına uygun bir footer oluşturabilirsiniz. Ancak, seçeceğiniz rengin, markanızın renkleri ve web sitesinin genel tasarımıyla uyumlu olması önemlidir.


Konuyu daha derinlemesine sorup, olayı özelleştirmeye çalıştığımızda uyumlu seçenekler ve harika öneriler sunuyor. Bazı noktalarda yanlış bilgiler verdiği olsa da aslında, bu dil modelini öğrenmeye aç bir çocuk olarak değerlendirebiliriz. Open AI tarafından geliştirilen ChatGPT için https://chat.openai.com/chat bu linke tıklayarak üye olabilir sizde sorularınızı çekinmeden iletebilirsiniz.

Duyurular, Vozol Puff Sitemizi ChatGPT ile Oluşturduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir