Vozol Puff mu Daha Zararlı yoksa Normal Sigara mı?

Vozol Puff mu Daha Zararlı yoksa Normal Sigara mı?

Elektronik sigara, batarya, buharlaştırıcı, likit tankı ve bazen bir coil gibi bileşenlerden oluşan bir cihazdır. Sigara içenler için alternatif bir üründür ve buharlaştırıcı kısmında ısıtılan likit, buharlaştırılır ve kullanıcının inhalasyonu ile buhar solunur. Bu buhar, kullanıcının nikotin almasını sağlar.

Elektronik sigaralar, genellikle tütün içeren geleneksel sigaralara kıyasla daha az zararlı olarak kabul edilir. Bununla birlikte, bu ürünlerin kullanımının tamamen zararsız olduğunu söylemek yanlıştır. Elektronik sigaraların kullanımı, bazı sağlık riskleri taşıyabilir ve bazı ülkelerde düzenlenmiş olup satışı ve kullanımı belirli kısıtlamalara tabidir.

Elektronik sigaralar, farklı şekil, boyut, tasarım, teknoloji, likit aromaları ve nikotin seviyeleri ile birçok farklı çeşitte mevcuttur. Kullanıcılar, kişisel tercihlerine göre farklı elektronik sigara modelleri ve likit aromaları seçebilirler.

Puff Elektronik Sigara mı Normal Sigara mı?

Elektronik sigaraların, klasik tütünlere kıyasla daha az zararlı olduğu yapılan araştırmalar neticesinde iddia edilmektedir.  Bu yüzden sigarayı bırakmak isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı elektronik sigaralara yöneliyor. En çok satılan modellerden biri de Caliburn X modelidir. Bu ayrıntıyı da dip not olarak sizlerle paylaşmak istedik.

Vozol Puff Elektronik sigaraların içeriğinde nikotin bulunur ve bu madde, bağımlılık yapıcıdır. Bununla birlikte, elektronik sigaralarda tütün yanması yoktur. Geleneksel sigaraların içeriğinde bulunan

  • Katran,
  • Karbon monoksit
  • Diğer zararlı kimyasalların seviyeleri çok daha düşüktür.

Bu nedenle, elektronik sigaraların sağlığa zararlı olabilecek etkileri, geleneksel sigaralardan çok daha azdır.

Vozol Zararlı mı? Vozol Puff 6000 ve Vozol 10000 Zararı

Vozol Puff çeşitlerinde en çok sorulan sorulardan biri Vozol Zararlı mı? Sorusu da, konuda genel olarak belirtiğimiz noktalarla aynı durumda olduğunu ifade edebiliriz. İçerisinde yer alan Nikotin bağımlılık yaptığı gibi, çok fazla aroma çekimi de vücutta zararlı olduğunu belirtmeliyiz. Ancak, tekrar tekrar belirtmemiz gerekir ki, burada ki amaç sigarayı bırakmak olmalı. Sigara alışkanlığı, el alışkanlığı gibi kötü alışkanlıklarımızı bırakma sürecinde kullanılabilecek Vozol puff ve diğer puff ve pod kit modelleri uzun süreli değil de, sadece sigarayı bırakana kadar olmalıdır. Sonrasında bu cihazları da bırakma amacı taşımalıyız.

Elektronik Sigara ve Normal Sigara Arasındaki Farklar

  • İçerik: Normal sigaralar tütün yapraklarından yapılmıştır ve çeşitli katranlar, karbon monoksit ve diğer zararlı maddeler içerirken, elektronik sigaralar tütün içermez ve genellikle sıvı nikotin içerir.
  • Koku: Normal sigaraların içeriği nedeniyle, dumanı kokusu çok yoğun ve keskindir. Elektronik sigaraların buharı ise daha az yoğun ve kokusuzdur.
  • Zararlı madde içeriği: Normal sigaraların içeriğindeki katran, karbon monoksit gibi maddeler insan sağlığına zararlıdır. Elektronik sigaralar ise daha az zararlı maddeler içerir.
  • Kullanım: Normal sigaralar yakılıp içilirken, elektronik sigaralar ısıtılarak kullanılır. Elektronik sigaralar, kullanıcının soluduğu buharı oluşturmak için likitleri ısıtır ve buharlaştırır.
  • Bağımlılık: Hem normal sigaralar hem de elektronik sigaralar, nikotin içerdikleri için bağımlılık yapıcıdır. Ancak, elektronik sigaralarda nikotin miktarı daha kolay kontrol edilebilir.
  • Yasal durum: Normal sigaralar, birçok ülkede sınırlamalar ve yasaklamalarla karşı karşıyadır. Elektronik sigaralar sadece bazı ülkelerde yasaklanmış veya sınırlanmıştır.

Özetle

Vozol Puff sitemiz ve Buhardan.net olarak misyonumuz, kimsenin, bağımlılık yapan hiç bir ürünü kullanmamaları ümidiyledir. Ne klasik sigara ne de elektronik sigara ürünü kullanmalarını kimsenin istemeyiz. Sigarayı bırakma sürecinde elektronik sigaraları en düşük nikotin oranı ile kullanmak ve sigarayı bırakmaya yardımcı olacak bir araç olarak değerlendirmek son derece önemli bir husustur.

Yeşilay’ın sitesinden Konu ile ilgili açıklamayı burada sizler için yer veriyoruz:

Elektronik sigara solüsyonlarında üretici firmaya ya da isteğe göre ayarlı miktarlarda nikotin, aroma, tütün ürünü(sigara, nargile, puro) ve kanserojen madde bulunabiliyor. Elektronik sigara ile her nefeste 0-36 mg/mL arasında nikotin alınıyor. Böylece 30 puf çekildiğinde bir sigaradan alınan miktar kadar nikotin alınıyor. Bu nedenle elektronik sigara, sigaraya göre daha fazla nikotin alınmasına neden oluyor. Elektronik sigaranın kartuşunun içindeki sıvıda ayrıca propilen glikol, etanol, nitrozamin, tütün çiçeği, nane, kahve, çikolata, meyve aromaları gibi tat ve koku içeren farklı kimyasallar bulunabiliyor. 

YeşilAy Makale

“Sigarayı bırakmak istiyorum!” diyorsanız konu ile ilgili Yeşilay Tütün Bağımlılığı sayfasını ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ya da Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattını arayabilirsiniz.

Bilgilendirme, Vozol Puff mu Daha Zararlı yoksa Normal Sigara mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir